Koniec sezonu polowań zbiorowych 2013/2014


Dnia 18-01-2014 r. odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe sezonu 2013/2014 w obwodzie nr19.

Polowanie odbyło się przy 17- stu polujących, pokotu tym razem nie było , aczkolwiek szanse na trofeum miało paru myśliwych w tym dwóch braci Piechockich.Starszy Janusz ,któremu to pierwszeństwo się należy, został pudlarzem,na co słusznie sobie zasłużył. Dzięki gościnności kolegów Piechockich zakończenie miało miejsce na ich posesji w Dobromilu.

Koledzy ,którzy nie byli na końcowej biesiadzie niech żałują , gdyż przygotowany w kaszce i warzywach dzik przez panią Elę Pielową smakował wszystkim wybornie.

Z wyliczeń kol.Łowczego wynika iż pozyskaliśmy w tym sezonie na polowaniach zbiorowych 20 szt. dzików i 2 szt. sarny. Do tego wyniku w znacznym stopniu przyczyniło się ostanie polowanie w obw.198 ,o którym należy wspomnieć z uwagi na to, iż 3 myśliwych ustrzeliło dublety tj. kol. Jurek Zgórski klasyczny dublet na jednym stanowisku ze sztucera (co jest dodatkowym utrudnieniem), oraz koledzy Andrzej Rusiecki i Sławek Januszewski w dwóch różnych miotach (wybrańcy św. Huberta). Królem polowania drugi raz z rzędu został kol.Sławek Januszewski, wicekrólem kol.Andrzej Rusiecki a pudlarzem nie do końca przekonanym kol. Bohdan Kołodziej.Jak widać i słychać rywalizacja do końca polowania była zacięta i fair play.

Dokładną analizę i statystykę przedstawię kolegom na koniec sezonu. W tym miejscu chciałbym wszystkim kolegom biorącym udział w polowaniach zbiorowych podziękować za miło spędzony wspólnie czas. Należą się również słowa podziękowania dla  prowadzących  polowania , tj. Łowczemu i Vicełowczemu oraz wszystkim osobom pomagającym w organizacji polowań w łowisku jak i od strony kuchni.Najważniejsze jest to , że zakończyliśmy sezon w tym samym składzie co zaczynaliśmy,mowa tu o bezpieczeństwie ,za które to odpowiadali prowadzący polowanie ,a przede wszystkim sami myśliwi.

Darz Bór

Prezes

Waldemar Charkow